Eestimaise maasika nime all püütakse aina enam turustada mujalt odavalt kokkuostetud maasikaid. Õige päritoluriigi tõepärasuses on väga raske veenduda. Loe täisteksti Maablogist Tõepärane Eesti maasikas

Tõepärane Eesti maasikas


Eestimaise maasika nime all püütakse aina enam turustada mujalt odavalt kokkuostetud maasikaid. Õige päritoluriigi tõepärasuses on väga raske veenduda.

 

Põllumajandusameti aianduse büroo juhataja Saima Evendi kirjutab Maablogis, et kuigi hetkel on kaupluste müügilettidel peamiselt Hispaania ja Kreeka päritolu maasikad ning turgudel ka Türgi ja Poola maasikaid, siis peagi on valmimas Eesti maasikasaak. 

Samas püütakse aina enam kodumaise märgi all müüa välismaalt sisseostetud maasikaid. Ühest vastust, kuidas tuvastada maasikate päritolu, ei ole. Päritoluriigi tõepärasuses saab veendunud olla ainult juhul, kui tootmine on jälgitav külvist saagini. Tarbija, kes eelistab eestimaist, saab kindlalt selle ostes «oma kasvatajalt» kas otse kasvukohast või turul «oma müüjalt», keda usaldab.

Sordi või maitse järgi vahet teha on praktiliselt võimatu, sest ka Eestis kasvatatakse samu maasikasorte, mis teistes riikides ning need on maitselt ja väljanägemiselt sarnased mujal kasvanutega.

Kõrghooajal on turgudel kontrolli tõhustatud
Põllumajandusamet on viimastel aastatel koostöös teiste ametitega kontrolle turgudel tõhustanud ning suurendanud nende arvu just maasikamüügi kõrghooajal. Ainus viis jälgitavuse, sealhulgas päritolu tuvastamiseks on saatedokumentide olemasolu.

Müüjate teadlikkus dokumentide olemasolu vajalikkusest on paranenud, kuigi alati ei taheta müügitehinguid dokumenteerida just vahendajatele edasimüümisel.

Paljudel juhtudel on viide päritoluriigile hinnasiltidelt kas üldse puudunud või ilutsesid eestimaised nimetused kõikidel müügilolevatel maasikatel. Info kontrollide jõudmisest turule liigub kulutulena kõikide müüjateni ja sildid vahetuvad poolamaisteks veel enne kui kontrollid konkreetse turustajani on jõudnud.

Seaduse kohaselt võib tarbijale müüa vaid veatut ja standardse kvaliteediga puu-ja köögivilja. Kauba juures peab alati olema märgitud päritoluriik ja toote nimetus. Päritoluriigina ei ole lubatud kasutada väljendeid nagu «kohalik toodang» või «kodus kasvatatud».

Loe täisteksti Maablogist.

Eesti maasikad
Unipihas, Nõo vallas asuvas istanduses kasvavad kvaliteetsed Eesti maasikad, mille päikeseküpsed sordid sobivad nii lauamarjadeks kui ka säilitamiseks.

Müügikohad
Pakume maasikaid Nõmme turul, Mustamäe turul, Keskturul ja veel mitmel pool Tallinnas, Tartus ning väiksemates kohtades üle Eesti.

Pakend ja transport
Parimaks säilivuseks pakume tarbijasõbralikke pakendeid- 4 kg kaste ja 2 kg Eestimaasika kaste.

Kontaktandmed
Kindel Käsi OÜ,
Unipiha küla, Nõo vald, Tartumaa
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 50 90 746
VAT: EE100798995

Veebilehe tegemine aara.ee

Tõepärane Eesti maasikas

Tõepärane Eesti maasikas

Põllumajandusameti aianduse büroo juhataja Saima Evendi kirjutab Maablogis, et kuigi hetkel on kaupluste müügilettidel peamiselt Hispaania ja Kreeka päritolu maasikad ning turgudel ka Türgi ja Poola maasikaid, siis peagi on valmimas Eesti maasikasaak Samas püütakse aina enam kodumaise märgi all müüa välismaalt sisseostetud maasikaid Eestimaise maasika nime all püütakse aina enam turustada mujalt odavalt kokkuostetud maasikaid. Õige päritoluriigi tõepärasuses on väga raske veenduda.

Tõepärane Eesti maasikas

www.eestimaasikas.ee © 2016 Kindel Käsi OÜ »